Panele szklane do kuchni

Panele szklane do kuchni to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Jako Gdańskie Kuchnie projektujemy oraz wykonujemy kuchnie na wymiar nie tylko w Gdańsku, czy Trójmieście, ale także w całej Polsce.

Zrealizowaliśmy już ponad 1500 zleceń. Znamy się na projektowaniu kuchni i nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę na szkoleniach produktowych różnych producentów. Częstym pytaniem, jakie słyszymy od naszych klientów jest: “co na ścianę między szafkami?”. Jest wiele odpowiedzi, ponieważ mnogość rozwiązań na okładzinę ścienną w kuchni powiększa się rok do roku. Na popularności zyskuje zastosowanie właśnie paneli szklanych do kuchni. Jako projektanci lubimy to rozwiązanie, gdyż daje niemal nieograniczone możliwości w aranżacji pomieszczenia. 

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu z nami – doradzimy, zaprojektujemy i zrealizujemy kuchnię Twoich marzeń.

panele szklane gdansk

Szkło do kuchni​

Zastosowanie szkła na ścianie między szafkami w kuchni to dość nowe rozwiązanie, które jest dostępne na rynku od kilku lat. Nasza firma w każdej realizacji z wykorzystaniem paneli szklanych doradzi, jaki rodzaj będzie najlepszym rozwiązaniem. Panele szklane jako okładziny ścienne w kuchni najlepiej wykonywać ze szkła hartowanego. Oznacza to, że szkło takie jest odporne na działanie wysokiej temperatury i spokojnie może zostać użyte w bezpośrednim sąsiedztwie kuchenki gazowej, indukcyjnej, czy elektrycznej. Szkło jest materiałem odpornym na wszelkie zawilgocenia, czy zachlapania. Z powodzeniem może więc zostać zamontowane tuż przy zlewie. Panel ścienny jest idealnie dopasowany do powierzchni – można w nim wyciąć otwory np. na gniazdka elektryczne, czy wykonać podcięcia np. w miejscu okapu tak, aby płyta szklana idealnie wpasowana została w miejsce, gdzie ma zbyć zamontowana.

Panele szklane do kuchni - zalety

Zastosowanie paneli szklanych w kuchni spotykane jest coraz częściej. W pracy projektantów oraz wykonawców kuchni na wymiar często je wykorzystujemy. Ponieważ panele produkowane są w różnych kolorach, łatwo jest dopasować je do aranżacji kuchni. Właściwie nieskończona ilość grafik, zdjęć, wzorów, jakie można cyfrowo nadrukować na panele szklane, pozwala na dodanie nutki ekstrawagancji do pomieszczenia, nadanie mu charakter, dodanie elegancji. Odpowiednio dobrana grafika na panelu szklanym może być najmocniejszym punktem projektu.

Zalety zastosowania paneli szklanych w kuchni

  • Ogromnym atutem paneli ściennych ze szkła jest gładkość ich powierzchni, brak fug, dzięki czemu bardzo łatwo się czyszczą przy użyciu standardowych środków myjących do szkła. 
  • Szklane panele ścienne genialnie odbijają światło, gdyż ich powierzchnia jest idealnie równa. Powiększają tym samym optycznie pomieszczenie.
  • Szkło, jakie jest używane do produkcji takich okładzin ściennych to szkło hartowane (szkło bezpieczne), co oznacza wysoką odporność materiału na zmienną temperaturę oraz na działanie bardzo wysokiej temperatury
  • Szkło jest materiałem trwałym, rzadko ma miejsce np. jego wygięcie. Dzięki temu będzie nam służyło przez lata w niezmienionej formie.
  • Łatwość montażu to ogromna zaleta tego rozwiązania – montaż panelu szklanego zajmuje około godziny. Można je montować na klej lub śruby.

Panele szklane do kuchni - wzory​

Panele szklane występują na rynku w różnych rodzajach. Szkło, jakie jest użyte do produkcji takich paneli to zazwyczaj gładkie szkło hartowane. Aby uzyskać kolor na szkle można je poddać lakierowaniu, emaliowaniu lub laminowaniu. Efekt szkła mlecznego otrzymać można np. naklejając odpowiednia folię na taflę szkła, poddając szkło procesowi laminowania lub piaskowania. Ogromna popularnością cieszą się panele szklane z nadrukowana na nie grafiką lub fotografią. Możemy wykonać panele ścienne ze szkła z dowolną fotografią lub grafiką otrzymanymi od Klienta. Warunkiem realizacji projektu jest odpowiednio wysoka rozdzielczość pliku ze zdjęciem/grafiką.

Panel szklany z nadrukiem fotografii gdańskiej Starówki – nada klimatu mieszkaniu w Gdańsku i nie tylko

Panel szklany z grafiką 3D – urozmaici wnętrze minimalistycznej kuchni

Panel szklany w kolorze czarnym – idealna głębia koloru, gładka powierzchnia odbija światło, co nawet w przypadku zastosowania ciemnych kolorów do lakierowania tafli szkła, daje efekt optycznego powiększenia pomieszczenia.

Panel szklany ze szkła mlecznego – pasuje do wnętrza w każdym stylu i kolorystyce.

Panele szklane do kuchni - cena ​

Każdy projekt panelu szklanego jest unikatowy, choćby ze względu na rozmiar, czy ilość  potrzebnych wycięć. Z tego powodu zapraszamy do naszego salonu, gdzie nasi profesjonalni doradcy pomogą stworzyć unikalny panel szklany na Waszą ścianę. Jeżeli chcesz poznać szczegóły wyceny, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w wyborze optymalnej opcji dla Ciebie. 

Panele szklane do kuchni - nasze realizacje ​

O nas

Gdańskie Kuchnie to miejsce, w którym doradzimy, odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz zaprojektujemy kuchnię Twoich marzeń. Dopasujemy wszystkie meble i rozwiązania do możliwości Twojego pomieszczenia oraz nadamy Twojej kuchni wybrany przez Ciebie styl. Kuchnia będzie nie tylko piękna, ale i funkcjonalna.

Panele szklane do kuchni

Panele szklane to ciekawe rozwiązanie do wykorzystania w kuchni w niemal każdym stylu. Jesli jestes zainteresowany tego typ rozwiązaniem – skontaktuj się z nami. Doradzimy, zaprojektujemy i wykonamy je dla Ciebie.