Kuchnie w stylu nowoczesnym często wybierane są przez osoby, które są w trakcie urządzania swojego pierwszego mieszkania lub domu. Współcześnie, chętniej podążamy za modą i szybko zmieniającymi się trendami, niż klasycznymi wzorami. Pierwsze mieszkanie rzadko jest też naszym miejscem docelowym, dlatego chętniej eksperymentujemy z wystrojem.

kuchnia w stylu boho

Inspiracja starymi fabrykami z betonowymi ścianami oraz widocznymi rurami lub okablowaniem. To właśnie zostało przeniesione do kuchni w tym stylu. W surowym wnętrzu najlepiej sprawdzą się proste meble z lakierowaną lub matową powłoką frontów. Blat wykończony jest surowo, a drewniany stół stoi na masywnych drewnianych bądź metalowych nogach. Zasada im prościej, tym lepiej idealnie odzwierciedla się w kuchniach w stylu industrialnym.

W kuchni w stylu glamour nie może zabraknąć nowoczesnego designu, w którym dominują lakierowane powierzchnie mebli oraz eleganckie tapicerowane krzesła. Kolorystyka mebli nie jest z góry ustalona – w tym stylu pomożemy dać się ponieść wyobraźni, jednak najczęściej wybieranymi odcieniami są zazwyczaj czerń i biel. Dużą rolę we wnętrzach glamour odgrywają dodatki w tonacji fioletu, różu, a nawet szmaragdowej zieleni.

Kuchnia retro zdecydowanie wyróżnia się pośród zazwyczaj spotykanych wystrojów kuchni. Główną zasadą w tym stylu, jest nawiązanie do przeszłości, mimo to efekt końcowy prezentuje się bardzo nowocześnie. Meble w kuchni w stylu retro są proste, w jasnych, najczęściej białych kolorach.
Przy projektowaniu kuchni retro należy także zwrócić uwagę na sprzęt AGD. Powinien on być wystylizowany na lata 50. lub 60. 

Kuchnia w stylu nowojorskim zachwyca nutą wyszukanej elegancji. Posiada charakter, obok którego nie da się przejść obojętnie. Przy wykonywaniu kuchni w tym stylu, ważna jest wysoka jakość materiałów oraz prosta forma mebli. To główne cechy stylu nowojorskiego.
Materiały, jakie możemy spotkać w kuchni nowojorskiej to głównie: szkło i metal, a także kamień na blatach. W centrum kuchni obowiązkowo musi znaleźć się wyspa lub blat barowy. 

projekt kuchni 3d

Zapraszamy do naszego salonu firmowego

ul. Kartuska 218

Zapraszamy do odwiedzania naszej ekspozycji w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej 218.