Cichy domyk czyli inaczej system “tip-on” polega na zastosowaniu specjalnych zawiasów, dzięki którym drzwi nie muszą posiadać uchwytów ani pochwytów, a będą się otwierać.

cichy domyk gdańsk gdańskie kuchnie

Cichy domyk Gdańsk

Nie ma osoby którą trzaskające drzwi i szuflady przy ich zamykaniu nie przyprawiłyby o zawrót głowy. Na szczęście ten hałaśliwy model zamykania szuflad, które często trzeba było również i domykać odchodzi już do lamusa. Mamy na rynku dostępne rozwiązania, które dają lepszy efekt i poprawiają komfort użytkowania. Mowa tutaj o systemie “cichy domyk”, który w swojej konstrukcji posiada sprężyny domykające oraz odpowiedni tłoczek, który spowalnia domyk. W rezultacie możemy liczyć na bezgłośne zamykanie drzwi i bez względu na to z jaką siłą je zamkniemy, zamkną się one bez hałasu i delikatnie.

Cichy Domyk Gdańsk - Gdańskie Kuchnie
Cichy Domyk Gdańsk - Gdańskie Kuchnie

Cichy domyk - zalety

Zaletą użycia rozwiązania typu “cichy domyk” oprócz braku uciążliwego hałasu jest dłuższa żywotność frontów, które nie są narażone na częste obijanie się o obudowę mebla. Wykorzystanie systemu cichego domyku pozwoli nam zatem dłużej cieszyć się piękną kuchnią.

Cichy domyk jest coraz częściej stosowanym udogodnieniem w przypadku mebli kuchennych. Klienci pokochali go za to, że ułatwia codzienne funkcjonowanie. Pomieszczenie takie jak kuchnia to serce domu. Przebywamy w niej o każdej porze dnia, spędzamy tam dość dużo czasu. Chcielibyśmy, aby ten czas nie był zmącony żadnymi trudnościami. Montaż systemu cichego domyku świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Można go zastosować zarówno w szufladach, jak i w szafkach kuchennych.

Cichy domyk w naszych projektach​

W naszych realizacjach króluje system cichego domykania. Naszych klientów zdecydowanie to rozwiązanie uzależnia. Dodatkowo jego zaletą jest w pełni wykorzystana przestrzeń szuflady i przy posiadaniu małych dzieci – brak ryzyka przytrzaśnięcia ręki. Dodatkowo cichy domyk działa jak amortyzator, który wydłuża żywotność zastosowanych okuć dlatego warto wybierać te produkty, które taki system mają zastosowany w swojej konstrukcji. Zastosowane mechanizmy podnoszą komfort użytkowania mebli oraz zapewniają ich długą funkcjonalność.

Cichy Domyk Gdańsk - Gdańskie Kuchnie
Cichy Domyk Gdańsk - Gdańskie Kuchnie

Zalety systemu TIP-ON

  • bezgłośnie i bardzo płynne zamykanie szuflad
  • pełny wysuw – co daje dostęp do zawartości całej szuflady
  • płynne otwieranie i zamykanie szuflady
  • idealne prowadzenie szuflady na torach jezdnych prowadnic
  • brak efektu trzaskania
  • komfort użytkowania
  • funkcjonalność

Wyposażenie kuchni oferowane przez Gdańskie Kuchnie

O nas

Gdańskie Kuchnie to producent zabudowy kuchennych na wymiar w 100% dopasowanych do potrzeb Klienta. Nasi doświadczeni projektanci podejmą się stworzenia kuchni na wymiar wraz z doborem odpowiedniego wyposażenia mebli tak, aby późniejsze użytkowanie przestrzeni było wygodne i przyjemne. Zapraszamy!

Cichy Domyk Gdańsk - Gdańskie Kuchnie

Cichy domyk Gdańsk

Cichy Domyk Gdańsk – firma Gdańskie Kuchnie oferuje wysokiej jakości wyposażenie mebli kuchennych wykonywanych na wymiar. Zapraszamy do kontaktu.