Kuchnia w stylu retro nie musi oznaczać przestarzałego designu. Przeciwnie – jest teraz bardzo modna! Wiele stylizowanych dodatków może odmienić kuchnię klasyczną w kuchnię retro. Jeśli lubisz dawne czasy lub chcesz nadać swojej kuchni niepowtarzalnego charakteru, to kuchnia w stylu retro będzie dobrym wyborem.

Skontaktuj się z naszym biurem. Nasi projektanci stworzą kuchnię retro dla Ciebie.

kuchnia w stylu retro

Kuchnia retro

Kuchnia retro to odmiana od nowoczesnego stylu, trochę powrót do przeszłości ale jakże bardzo na czasie. Wielu z nas decyduje się na kuchnie retro – przytulną i pełną życia, nawiązująca do lat 50-tych i 60-tych. Kuchenne inspiracje utrzymane w stylu retro  stawiają na stylowe, drewniane meble oraz stylizowane sprzęty agd. W kuchni retro bardzo ważne są też akcesoria, które poza tym, że muszą być funkcjonalne, powinny być także być po prostu urokliwe. Tutaj sprawdzą się koronkowe obrusy i serwety, ceraty w kratę, stare kredensy, retro półki. Poza tym dobrym wyborem będą szafki przeszklone i z frontami plecionymi. Istotnym elementem takiej kuchni jest również stylowy kredens, który pełni nie tylko funkcję wizualną ale również i użytkową. Zdecydowanie całości takiej kuchni dopełniają wyszukane drobiazgi, kupiono na targach staroci. Jeśli nie wiesz do końca, jak powinna wyglądać Twoja kuchnia retro, eksperci firmy Gdańskie Kuchnie chętnie Ci doradzą i podpowiedzą. Zapraszamy do kontaktu. 

Elementy kuchni retro​

Styl kuchni retro rządzi się swoimi prawami,  w takiej kuchni powinny się znaleźć:

  • proste, białe meble 
  • drewniane blaty
  • stylowe sprzęty AGD
  • płytki heksagonalne lub kafelkowe
  • retro dodatki : obrusy, serwetki i bieżniki, kubki, stylowa ceramika
  • surowe cegły na ścianach
  • odnowiony kredens

Meble kuchenne w stylu retro

Meble w aranżacji kuchni retro zachowane są w stylu tradycyjnym, najczęściej kremowe lub białe z przeszklonymi szafkami. Przeszklone witryny nie tylko pięknie się prezentują, ale również ukazują piękno zawartej w nich porcelany. Ważnym elementem kuchennych mebli retro, jest również kredens, który ma wyjątkowe walory wizualne. Kredens to bardzo nostalgiczny i romantyczny mebel, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. Bardzo częstym rozwiązaniem jest połączenie kuchni z jadalnią. Tutaj wówczas wybór powinien paść na masywny, drewniany stół na ozdobnych nogach. Najlepiej gdy drewno stołu będzie surowe, nawiązujące do natury. Cechą charakterystyczną kuchni w stylu retro jest podwójna funkcja wszystkich elementów aranżacji. Ich praktyczność idzie tu bowiem w parze z dekoracyjnością. Ozdobne szafki, kredensy, półeczki, stół i krzesła – oto znak rozpoznawczy mebli kuchennych w stylu retro.

O nas

Zajmujemy się tworzeniem mebli kuchennych na wymiar od prawie 15 lat. Działamy w Gdańsku oraz na całym Pomorzu. Nasze projekty cechują się niebanalnym designem oraz funkcjonalnością. Wykorzystujemy dobrej jakości materiały po to, aby kuchnia służyła wiele lat w nienaruszonym stanie. 

Nasze kuchnie - Galeria

kuchnia w stylu retro

Kuchnia w stylu retro