Kuchnia boho cieszy się zainteresowaniem projektantów wnętrz już od kilku dekad. Ten styl zawiera w sobie naturalność, wygodę i swobodę, dzięki czemu nie musimy ograniczać się jeżeli chodzi o dobór dodatków.

Im więcej wzorów, fasonów i kolorów tym lepiej!

kuchnia w stylu boho

Styl boho w kuchni

Styl ten idzie w parze z aktualnymi trendami, a łamanie reguł jest tutaj jak najbardziej wskazane. Dobrze zaaranżowana kuchnia w stylu boho tworzy oryginalną całość.
Wyróżnia się kilka odmian stylu boho w kuchni:

Zapraszamy do kontaktu z nami i umówienia spotkania z Gdańskimi Kuchniami.
 Zaprojektujemy Twoja kuchnię marzeń!

Kuchnia w stylu boho

Kreatywność w kuchni w stylu boho jest bardzo wskazana, nie należy się tu ograniczać w wyborze mebli. Stary, przeszklony kredens w zielonym kolorze idealne wkomponuje się w kuchnię robioną na wymiar. Nie musisz z niego rezygnować. 🙂

Misz-masz w stylu boho jest czymś naturalnym. Dodatki, czy inne elementy kuchenne, które już posiadamy, będą idealnie pasować do aktualnie tworzonej kuchni w stylu boho. Nie trzeba ich wymieniać. To wielki plus, który pozwala ograniczyć ilość wyrzucanych rzeczy. Takie ekologiczne rozwiązania są teraz bardzo wskazane, więc warto pamiętać o zasadzie 3R, czyli Reduce, Reuse, Recycle – unikaj, wykorzystuj, utylizuj.

Etniczne płytki ułożone na ścianie albo na podłodze to strzał w 10! Kuchnia od razu nabierze charakteru i oryginalnego wyglądu. Dzięki różnorodności kolorystycznej pomieszczenie stanie się przytulne i pozytywne. Płytki patchworkowe świetnie skomponują się z meblami kuchennymi nawet w prostym stylu.

kuchnia w stylu wiejskim

Meble w stylu boho

We wnętrzach w stylu boho można zauważyć pewnego rodzaju eklektyzm, czyli łączenie różnych dodatków lub mebli z innych stylów.  Styl ten cechuje ciepły i przytulny klimat, często przejawiający się również w dodatkach i tekstyliach. 

Meble boho cechują pięknie zdobione fronty, najczęściej w jasnych barwach. W kuchni nie może zabraknąć drewnianego stołu z krzesłami i tu warto postawić na pewnego rodzaju nieład. Często w kuchniach boho wybiera się krzesła, które różnią się formą, bądź kolorem. Takie zestawienie daje niepowtarzalny wygląd, który doceni każdy.

Dużą popularnością cieszy się również styl boho w wydaniu skandi. W tym stylu dominują stonowane kolory, a przynależność do stylu warunkują boho dodatki. Ich delikatne wzory w ciepłych kolorach sprawiają, że pomieszczenie zyskuje charakter przytulnego i wygodnego. Ta odmiana stylu boho sprawdzi się idealnie dla osób, które nie lubią zbyt dużej ilości kolorów w pomieszczeniach.

Dodatki w stylu boho

Jeżeli mamy już meble boho, warto pomyśleć również o dodatkach utrzymanych w tym stylu. Często wykorzystuje się tu przedmioty ozdobione wzornictwem w stylu patchwork. Doskonale sprawdzi się on na obiciach krzeseł, obrusach, serwetach. 
Poza tym, należy zaopatrzyć kuchnię w:

  • ekstrawaganckie obrazy
  • lustra o różnych kształtach
  • rośliny
  • gliniane, ceramiczne lub kamienne doniczki
  • misy, naczynia, kolorowe kubki, wazony
  • wiklinowe koszyki
  • świece, figurki woskowe,

Kuchnia w stylu boho

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji o oferowanych przez nas meblach kuchennych do kuchni w stylu boho. 

O nas

Zajmujemy się projektowaniem, produkcją i montażem mebli kuchennych w Trójmieście. 
Wszystkie nasze meble powstają w zakładzie stolarskim w Gdańsku, pod pilnym okiem doświadczonych stolarzy. 

Pracujemy tylko na profesjonalnych maszynach i narzędziach stolarskich, dbając o to, aby każdy element wychodzący z naszego zakładu, spełniał nasze kryteria jakości oraz oczekiwania naszych klientów. 

Kuchnia boho - Galeria