Kuchnie klasyczne to rozwiązanie dla osób, które lubią tradycyjne aranżacje. Dominuje w niej drewno, kamień, a kolorystyka zachowana jest w stonowanych odcieniach.
Wybór stylu kuchni zależy głównie od naszych upodobań i naszego stylu życia. Kuchnia powinna pasować stylem również do reszty pomieszczeń, w szczególności wtedy, gdy jest ona otwarta na salon.

kuchnia w stylu wiejskim

W stylu rustykalnym dominują meble w kolorze szarym lub białym oraz naturalne drewniane blaty. Nie może tutaj zabraknąć kredensu z przeszkloną witryną lub szafki, która wyeksponuje piękną zastawę.  Jeżeli chodzi o jeden z najważniejszych elementów kuchni – stół, musi być on drewniany i masywny. Natomiast krzesła mogą być tapicerowane w kolorystyce pasującej do reszty pomieszczeń.

Kuchnia w stylu angielskim to połączenie nowoczesności z tradycją. Pastelowe kolory mebli i ścian czynią wnętrze kuchni angielskiej ciepłym i przytulnym. Charakterystyczne w stylu angielskim są ozdobne fronty, szprosy, przeszklenia i otwarte półki. Ważną rolę w aranżacji kuchni odgrywają dekoracje. Idealnie do tego stylu pasować będą stylizowane sprzęty AGD.
Wnętrza urządzone w stylu angielskim mają swój niepowtarzalny urok. Dominują tu jasne, ciepłe kolory, naturalne materiały wykończeniowe oraz bogate zdobienia. Dodatki natomiast wprowadzają przytulny klimat. Wnętrza w tym stylu są bardzo kobiece i niezwykle delikatne.

Kuchnia prowansalska kojarzy się ze spokojem i ciepłem prowansalskiej wsi. Aranżacja kuchni w tym stylu nie przytłacza przepychem, a delikatnie otula domową, romantyczną atmosferą. 
Meble w tym stylu charakteryzują się ciepłymi odcieniami drewna na blatach kuchennych i stole. Fronty szafek utrzymane są w jasnej, delikatnej kolorystyce bieli, szarości, które stanowią idealne tło dla wielu dodatków. Motyw roślinny stanowi nieodłączny element tego stylu, najczęściej przejawia się w postaci świeżych ziół i lawendy. 

Kuchnia w stylu skandynawskim wyróżnia pośród innych kuchni – jest bardzo jasna, co sprawia, że pomieszczenie optycznie wydaje się większe. Królują w niej ciepłe kolory oraz naturalne materiały, przede wszystkim drewno. Meble wykonane są w sposób prosty, surowy i funkcjonalny. Najczęściej spotykane fronty są gładkie, białe lub beżowe. Charakterystycznym elementem w tym stylu są blaty wykonane z drewna.

W tym stylu dozwolone jest naprawdę wiele. Łączenie przeciwieństw powoduje, że efekt wystroju kuchni jest naprawdę pozytywnie zaskakujący. Wykonanie projektu kuchni w tym stylu to nie lada wyzwanie- wymaga dobrego poczucia estetyki. Charakterystyczne dla tego stylu są wyraziste kolory, co lekko przypomina styl nowoczesny, ale wygląd frontów już nawiązuje do stylu klasycznego. Można wyróżnić w nim frezowane powierzchnie mebli, jak i przeszklone witryny. Całość mebli i blatów wykonana jest z drewna, a uchwyty szafek mogą być zdobione.

To styl dla osób kochających tradycyjne rozwiązania. Kuchni w stylu wiejskim na pewno nie zabraknie przestronności i jasności. Meble wykonane są z drewna w jasnym kolorze, a fronty pokryte zdobieniami, frezami, które dyktują styl całemu wnętrzu. W tej kuchni charakterystycznym elementem jest wyspa z blatem z naturalnego, surowego drewna.

Kuchnia w stylu amerykańskim to połączenie elegancji  z tradycyjnością. Całokształt jest zachowany w bardzo przemyślany sposób, tak aby było gustownie i estetycznie. Fronty mebli powinny być zdobione, nie może zabraknąć tu przeszklonych witryn oraz otwartych półek. Kolorystyka w pastelowych odcieniach nadaje wnętrzu ciepłego i przytulnego charakteru. Materiały są naturalne i wysokiej jakości. Kuchnia wykonana w tym stylu to z pewnością inwestycja na lata.

Kuchnia w stylu toskańskim to nawiązanie do przepięknej architektury włoskiej krainy oraz ciepła i tradycji tych rejonów. Nie może w niej zabraknąć kolorów nawiązujących do natury i ziemi oraz naturalnych materiałów. Kuchnia utrzymana jest w klimacie rodzinnym, ponieważ oprócz standardowych funkcji, jest ona także miejscem spotkań całej rodziny oraz puntem operacyjnym domu.

Kuchnia w stylu boho to odzwierciedlenie wolności i swobody. Każdy, kto ceni te wartości, będzie czuł się w niej idealnie. Nie jest to typowa kuchnia w stylu klasycznym. W aranżacjach tego stylu często znajdziemy różnorodną kolorystykę, zwiewne firany i wszelkiego rodzaju ozdoby. Tu łamanie reguł jest jak najbardziej wskazane i praktycznie wszystko, o czym marzymy znajdzie swoje miejscy w kuchni w tym stylu.

Zapraszamy do naszego salonu firmowego

ul. Kartuska 218

Zapraszamy do odwiedzania naszej ekspozycji w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej 218.