magic corner gdańsk gdańskie kuchnie

Magic corner to kolejny mechanizm, wykorzystywany w naszych projektach, cieszący się ogromnym zainteresowaniem. Wybierając to rozwiązanie możesz na zawsze zapomnieć z nurkowaniem w narożniku kuchennej szafki, bowiem dzięki zastosowaniu systemu magic corner poprzez jedno pociągnięcie uchwytu szafki, cały mechanizm zawarty w szafce narożnej wysuwa się automatycznie sam.

System magic corner składa się z dwóch oddzielnych koszy, które tworzą razem 4 półki – kosze do przechowywania. Kosze te poprzez idealne dopasowanie do szerokości i głębokości szafki idealnie wypełniają jej wnętrze. Jak wiadomo zagospodarowanie wolnego miejsca w kuchni to istotny aspekt i projektując nasza kuchnie zawsze staramy się w 100% wykorzystać każdą przestrzeń. Dodatkowo w systemie magic corner półki, które wysuwają się  poza szafkę, dają nam idealną możliwość na wyjęcie i schowanie kuchennych przedmiotów. Jest to idealne rozwiązanie do przechowywania dużych naczyń, garnków i drobnego sprzętu agd, takiego jak: miksery, roboty kuchenne, blendery. System pozwala również na podzielenie szafki na cztery półki, dzięki czemu wykorzystane jest nawet 80% dostępnej przestrzeni.

Kuchnie od naszej firmy na życzenie Klientów dość często wyposażone są w system magic corner. Stanowi on rewelacyjna alternatywę dla zwykłych półek, które w szafkach narożnych są bardzo ciemne, głębokie, a przez to trudno dostępne. Konkuruje też z popularnymi półkami – nerkami, jednak ma nad nimi tę przewagę, że oferuje nie dwie, a cztery powierzchnie i bardziej wypełnia wnętrze szafki, przez co może okazać się bardziej pojemnym rozwiązaniem. Wszystko zalezy od tego, co Klient zamierza w tej przestrzeni przechowywać. Jako projektanci i wykonawcy kuchni na wymiar sprostamy każdemu wyzwaniu. 

Na czym polega system Magic Corner?

W praktyce wygląda to następująco: poprzez jedno pociągnięcie za uchwyt frontu, wysuwamy kosze przednie poza obręb szafki, gdy jednocześnie tylne kosze przesuwają się do przodu. Cały ruch odbywa gładko i bardzo płynnie. Różne modele mogą różnić się sposobem otwierania, ale zasada działania pozostaje ta sama. Dodatkowo istnieje możliwość wysunięcia tylnych koszy na zewnątrz na niezależnych prowadnicach z cichym domykaniem.

 

Zalety systemu Magic Corner

  • Idealny do szafek o szerokości 450, 500 i 600 z frontem na zawiasach.
  • Ułatwiony dostęp do zawartości półek.
  • Doskonałe wykorzystanie trudno dostępnej powierzchni narożnika.
  • Płynny i łatwy sposób otwierania.
  • System cichego zamykania.
  • Kilka opcji do wyboru.