Kuchnia ws stylu angielskim to połączenie tradycji z elegancją. Sięgając początków narodzin stylu angielskiego we wnętrzach tego typu miało być stylowo i gustownie, a aranżacje swoim wyglądem miały nawiązywać do dużych pomieszczeń rodem z niezliczonych na Wyspach Brytyjskich pałaców i zamków.  Charakterystyczne w stylu angielskim są ozdobne fronty, szprosy, przeszklenia i otwarte półki. Idealnie do tego stylu pasują stylizowane sprzęty AGD. 

Kuchnia w stylu angielskim to połączenie nowoczesności z tradycją. Pastelowe kolory mebli i ścian czynią wnętrze kuchni angielskiej ciepłym i przytulnym. Ważną rolę w aranżacji kuchni odgrywają liczne dodatki. Wnętrza urządzone w stylu angielskim mają swój niepowtarzalny urok i charakter. Są przytulne i ponadczasowe. Dominują w nich jasne kolory, naturalne materiały wykończeniowe oraz bogate zdobienia i dodatki, które wprowadzają sielski, domowy klimat.

 

Kuchnia angielska - na co zwrócić uwagę

Styl angielski w kuchni rządzi się swoimi prawami. Komfort i elegancja są oczywiście na pierwszym planie, nie bez znaczenia są tutaj również bibeloty i ozdobne materiały. Na co warto również zwrócić uwagę?

1 kolory w kuchni angielskiej – jasna kolorystyka jest tutaj nieodłączna, dotyczy ona zarówno mebli jak i podłóg czy ścian. Zdecydowanie taka kuchnia zyskuje na lekkości tworząc bardzo przestronne i przyjemne dla oka wnętrze. Mocne akcenty kolorystyczne w kuchni angielskiej pojawiają się głównie w blatach i na podłodze. Tutaj zazwyczaj pada na ciemnobrązową podłogę, czarny blat, uchwyty, dodatki. Coraz częściej popularna się staje podłoga w czarno-białą szachownicę.

2 meble – tutaj dominuje oczywiście kolor biały ale również ecru i beż. Fronty są bogato rzeźbione, z charakterystycznymi wytłoczeniami. Królują również przeszklone witryny, szprosy, gałki mosiężna oraz stylowe okucia. Blat kuchenne z reguły wykonany jest z eleganckiego kamienia, lub drewna. Okap w kuchni angielskiej powinien być duży i przykuwać uwagę, a sprzęty AGD: piekarnik, ekspres do kawy, lodówka powinny idealnie nawiązywać do charakteru stylu.

3 dodatki – ciemne detale ożywiają aranżację i służą do podkreślenia indywidualnego charakteru wnętrza. A sam styl angielski bardzo upodobał sobie dodatki, w postaci bibelotów. Liczą się tutaj bardzo efektywne dekoracje ale i w nich umiar. Świetnie w kuchni angielskiej będą wyglądać metalowe pojemniki na ciastka, dekoracyjne talerze, kubki, puszki na herbatę i kawę, koszyki wiklinowe itp. Kwieciste tekstylia też są mile widziane w stylu angielskim – ażurowe, delikatne zazdrostki, kwieciste obrusy, ściereczki czy rolety rzymskie. Najlepiej gdy uszyte z lnu lub naturalnej bawełny.

 

Kuchnia w stylu angielskim - Galeria