Kuchnia w stylu industrialnym  jest często wybierana, gdyż wiąże w sobie nietypowe i oryginalne rozwiązania. Szczególnie sprawdzi się dla osób lubiących surowe, zimne wnętrza oraz ceniące sobie naturalność. Zauważyć tu elementy spotykane w dawnych fabrykach z początku XX wieku.

kuchnia w stylu boho

Kuchnia industrialna

Kuchnia industrialna to styl, który jest bardzo charakterystyczny oraz wyrazisty. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to “kuchnia z pazurem”. Inspirowana jest przemysłem, pofabrycznym klimatem – stąd też charakterystyczne dla tego typu kuchni są takie elementy jak: beton, kredowe, czarne ściany, ściany z cegły oraz wyeksponowane rury. Całym dopełnieniem stylu industrialnego jest oświetlenie. Najlepiej, gdy są to ciężkie, czarne, wiszące lampy lub przydymione żarówki. Jeśli jesteś osobą odważną i ceniącą dobry design, ten styl jest właśnie dla Ciebie.

Meble do kuchni w stylu industrialnym

Meble do kuchni w stylu industrialnym – to najczęściej biała lub czarna zabudowa. W zależności od gustu i potrzeb, meble mogą być lakierowane lub matowe. Wzornictwo mebli w stylu industrialnym jest inspirowane dawnymi halami produkcyjnymi, magazynami, wnętrzami opuszczonych fabryk amerykańskich. Trend tego stylu oraz jego funkcjonalność może zostać indywidualnie dostosowana do przyszłych użytkowników.

Co wyróżnia styl industrialny?

Charakterystyka kuchni loftowych

Charakterystyczną cechą kuchni loftowych jest surowość i naturalność. Z pewnością nie może zabraknąć w nich elementów metalowych lub surowego drewna, w postaci blatu. Kuchnia idealnie będzie komponowała się na tle ceglanej ściany i betonowej podłogi.

Takie połączenie sprawi, że klimat kuchni pozostanie surowy, ale również będzie on bardzo funkcjonalny. Całość stylu będzie również sprawiało, że w takiej kuchni będziemy przyjemnie spędzali czas.

W tym przypadku im prościej, tym lepiej kolory również są tu stonowane. Są to w szczególności: szarość, biele i czerń. Kolejną ważną cechą wyróżniającą styl industrialny jest minimalizm, w postaci braku dodatków i zbędnych zdobień. Przeważają w nim proste formy, bo styl industrialny nie lubi chaosu. Aby dodać przestrzeni, która jest dosyć pożądana, ważne jest dobranie odpowiednich materiałów na fronty szafek. Lakierowane powierzchnie, szkło zdecydowanie powiększą przestrzeń.

Styl industrialny w kuchni

Styl industrialny w kuchni coraz odważniej wkracza do naszych domów, jak i mieszkań. Warto, więc rozważyć tę opcję, jeżeli jesteśmy w trakcie szukania pomysłów na wyjątkową kuchnię. Ten styl tak szybko nie przeminie, dzięki swojej funkcjonalności i niepowtarzalności.

Jest to rozwiązanie idealne, zarówno dla osób ceniących sobie otwartą przestrzeń, kuchnie z widokiem na jadalnię, jak i dla osób mieszkających w kawalerkach, dla których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Dlatego tak bardzo ten styl stał się popularny w ostatnich latach. 

W dzisiejszych czasach nie jest problemem odzwierciedlenie stylu pofabrycznego budynku i zaprojektowanie industrialnej kuchni. Jesteśmy w stanie stworzyć Państwu realizację, w której meble kuchenne idealnie wkomponują się w surowy, loftowy klimat.

Kuchnia w stylu industrialnym - ile kosztuje?

Wszystkich szczegółów mogą Państwo uzyskać kontaktując się z nami. Nasi projektanci udzielą Państwu wszelkich odpowiedzi i informacji. Koszt naszych projektów wynika z wykorzystanych materiałów, wielkości zabudowy oraz lokalizacji wykonania montażu. Klienci otrzymują od Gdańskich Kuchni indywidualną wycenę projektu oraz kosztów jego realizacji. Zachęcamy do kontaktu z nami. Stwórzmy wspólnie Twoją idealną i niepowtarzalną kuchnię.

Kuchnia w stylu industrialnym

O nas

Jesteśmy polskim producentem mebli kuchennych z wieloletnim doświadczeniem. Gdańskiekuchnie.pl zajmuje się projektowaniem kuchni na wymiar od 2008 r. Decyzja o otwarciu firmy poprzedzona była kilkuletnim doświadczeniem w pracy w zawodzie projektanta i wykonawcy kuchni na zamówienie. To dzięki pasji do pracy z meblami kuchennymi mogliśmy stworzyć stabilną i rozpoznawalną markę w całym województwie pomorskim, ale także za granicą w Niemczech, Szwecji.

Nasze kuchnie - Galeria