Kuchnia w amerykańskim stylu jest przestronna, a jej najbardziej charakterystyczną cechą jest otwarcie na salon. Często znajduję się w niej wyjście na taras, na którym w lato można spędzać czas w gronie rodzinnym. 

Kuchnia w stylu amerykańskim

Kuchnia w stylu amerykańskim nie tylko dobrze się prezentuje, ale przede wszystkim ma praktyczne zalety. Dzięki temu, że kuchnia jest połączona z salonem, możemy mieć stały kontakt z domownikami. Amerykanie doceniają ten styl przede wszystkim za to, że przyjmując gości, mogą wykonywać na raz dwie czynności. Przygotowywać kolację w kuchni, a jednocześnie brylować jako gospodarz. Idealnym rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie takiego efektu, jest postawienie wyspy na środku pomieszczenia, na której może znajdować się zlewozmywak lub np. kuchenka gazowa. Jest to drugi charakterystyczny element tego stylu. Na urządzenie kuchni w stylu amerykańskim często decydują się rodziny z dziećmi.

Blat kuchenny w kuchni w stylu amerykańskim jest porządku. Najczęściej wykonany z kamienia – granitu, marmuru lub kwarcu. Ma to wiele zalet, a mianowicie odporność na uszkodzenia. Jest to materiał bardzo trwały i wytrzymały, dzięki czemu posłuży nam na naprawdę wiele lat, utrzymując równocześnie ciągle świetny wygląd. A jak wiadomo blat, to element mebli kuchennych narażony na największe uszkodzenia. Warto, więc postawić tu na solidny blat – z wysokiej jakości materiału.

Styl amerykański

Styl amerykański najlepiej sprawdzi się, jeżeli mamy odpowiednio dużą przestrzeń. Domy jednorodzinnych mające sporo miejsca do aranżacji, to idealne miejsce na taki rodzaj kuchni. Dlaczego ta przestrzeń jest tak ważna? Bo w kuchni amerykańskiej wszystko jest duże i wszystkiego jest dużo. Zarówno jeżeli chodzi o gabaryty lodówek, czy kuchenek gazowych, jak również duża ilość szafek. Dominuje tu przestronność, jasność i ciepło.

kuchnia w stylu wiejskim

Kuchnia w amerykańskim stylu

Cechy charakterystyczne kuchni w amerykańskim stylu

O nas

Gdanskiekuchnie.pl – tworzymy niepowtarzalne, oryginalne wnętrza, ale takie, które będą spełniały funkcję estetyczną i przede wszystkim praktyczną. Stawiamy na najwyższą jakość materiału!

Kuchnia w stylu amerykańśkim