Kuchnia w stylu toskańskim – aranżacja w tym stylu przywodzi na myśl przepiękne widoki oraz wspaniałą architekturę, które są charakterystyczne dla rejonów skąd wywodzi się ten styl.

Oprócz gorącego klimatu, Toskania, słynie także z przepysznego jedzenia. Kuchnia urządzona w stylu toskańskim zachwyci swoją estetyką, ale także zainspiruje do kulinarnych podróży, nie tylko do środkowych Włoch.

kuchnia w stylu wiejskim

Styl toskański kuchnia

Kuchnia zaaranżowana w stylu toskańskim powinna spełniać pewne warunki. Przede wszystkim musi być przytulna. Włosi uwielbiają spędzać czas w gronie rodzinnym, wspólnie gotując lub po prostu rozmawiając. Dlatego, ich kuchnia musi być duża, ale zarazem ciepła, wygodna i bezpieczna jak domowe ognisko.

Efekt ten można łatwo osiągnąć, wybierając meble w ciepłej kolorystyce.
Do wykonania kuchni toskańskiej często wybiera się beże i jasne brązy, a kontrast dodaje się poprzez dodanie elementów w intensywnych kolorach, takich jak turkus, bądź fiolet.

Zapraszamy do kontaktu z nami i umówienia spotkania z Gdańskimi Kuchniami.
 Zaprojektujemy Twoja kuchnię marzeń!

Styl toskański meble

Do wykonania mebli w stylu toskańskim używa się naturalnego, jasnego drewna, którego odcień nadaje kuchni spokojny i ciepły wygląd.
Powierzchnia drewna powinna zostać dodatkowo zabezpieczona cienką warstwą lakieru, która wydobędzie naturalne słoje i wzory drewna, nie nadając mu jednocześnie sztucznego wyglądu. 
W elementach dodatkowych i wykończeniach mebli, przeważają materiały naturalne, takie jak kamień bądź ceramika. Powierzchnia mebli często wykończona jest w sposób postarzający ich strukturę, dzięki czemu osiągamy efekt rodem z toskańskiej krainy.

kuchnia-w-stylu-rustykalnym

Charakterystyka stylu toskańskiego

Fronty szafek są proste, czasem lekko wykańczane frezowaniem. Na blat natomiast, najczęściej stosowanym materiałem będzie jasny kamień. Planując przestrzeń w kuchni musimy uwzględnić przede wszystkim duży stół, który często znajduje swoje miejsce na środku pomieszczenia. 

Stół jest najważniejszym elementem toskańskich kuchni, ponieważ to przy nim odbywają się wspólne posiłki, ale także liczne spotkania rodzinne.
Meble w tym stylu powinny mieć prosty kształt, zarówno stół jak i krzesła  nie powinny posiadać zbyt wyraźnych zdobień. 

Konstrukcja mebli kuchennych wzorowanych na stylu toskańskim jest bardzo solidna. Dzięki temu, meble wykonywane na styl toskański zachowują piękny wygląd przez długie lata. 

Styl toskański dodatki

Naturalne tkaniny

Dodatki w stylu toskańskim powinny być wykonane z ekologicznych, naturalnych materiałów. Świetnie sprawdzą się zasłony z lnu lub bawełny. To nawiązuje do naturalnie pięknego środowiska toskańskich miast.

Ceramika

Idealnie pasować tu będą wszelkiego rodzaju ceramiczne dodatki w postaci donic, pojemników na produkty spożywcze lub naczyń. 

Roślinność

W toskańskich domach nie brakuje roślinności, więc warto postawić na naturalną roślinność również w naszej kuchni. To na pewno doda świeżości pomieszczeniu oraz wprowadzi do niego przytulną atmosferę.

kuchnia w stylu toskanskim

Kuchnia w stylu toskańskim

O nas

Współpracujemy z klientami indywidualnymi, architektami wnętrz oraz studiami projektowymi.  
Zdajemy sobie sprawę z tego, że opóźnienia na którymkolwiek etapie realizacji projektu, mogą wpływać na wiele innych aspektów. Nikt nie chce opóźniać przeprowadzki, blokować pracy innych osób czy narażać się na konsekwencje finansowe związane z niedotrzymaniem terminów.

Zatrudniając naszą firmę do wykonania Twojego zlecenia zyskujesz gwarancję, że Twój projekt zostanie wykonany w terminie zaznaczonym w umowie. Jest to jedno z założeń naszej działalności, dlatego zawsze wywiązujemy się z terminowego wykonania prac. 

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 500 600 058 lub przez formularz kontaktowy.

Kuchnia w stylu toskańskim - Galeria