Kuchnia w stylu nowojorskim to jeden z topowych trendów ostatnich lat. Zapraszamy do zapoznania się z realizacjami, jakie w tym stylu tworzą Gdańskie Kuchnie. 

Kuchnia w stylu nowojorskim biała

Nowy Jork jest jedną ze światowych stolic designu. Kuchnie w apartamentach tej metropolii zachwycają wielu na całym świecie. Chcąc przenieść kawałek Nowego Jorku do naszego mieszkania, możemy zastanowić się nad wprowadzeniem stylu nowojorskiego na przykład do kuchni. 

Kuchnie w stylu nowojorskim zachwycają przepychem, luksusem oraz nutą wysmakowanej elegancji. Taka kuchnia doda każdemu mieszkaniu charakteru. Obok tego stylu nie można przejść obojętnie. 

Nasi projektanci zadbają o każdy szczegół, a dodatkowo nie zapomną o tym, że oprócz wyglądu kuchnia musi posiadać także szereg funkcjonalnych rozwiązań, które muszą sprawdzić się w codziennym użytkowaniu.
Jeśli chciałbyś w swoim mieszkaniu cieszyć się kuchnią jak z Nowego Jorku, zapraszamy do kontaktu z nami. Wspólnie stworzymy pomieszczenie, o którym marzysz w Gdańsku i nie tylko.

Zapraszamy do kontaktu z nami i umówienia spotkania z Gdańskimi Kuchniami. Zaprojektujemy Twoją kuchnię marzeń!

Kuchnia w stylu nowojorskim

Jasne kolory, najwyższa jakość oraz neutralna forma mebli to główne cechy stylu nowojorskiego. Może stanowić element wykończenia wnętrz w innych stylach lub być centralnym punktem wyjścia w aranżacji. Rewelacyjnie współgra ze stylem vintage, art deco, czy nowoczesnym. Projektując kuchnię w stylu nowojorskim, należy pamiętać o kilku zasadach:

projekt kuchni 3d

Styl nowojorski - salon z kuchnią​

Styl nowojorski doskonale wpasuje się do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego wielkości. Dobry projektant opracuje wszystko tak, żeby przestrzeń wydawała się większa. Zastosowanie jasnej kolorystyki i stonowanych faktur, czy form ułatwia to zadanie. Styl ten wywodzi się jednak z luksusowych nowojorskich apartamentów o dość dużej powierzchni oraz otwartym układzie. Zatem możliwość urządzenia salonu z kuchnią i niekiedy kącikiem jadalnianym w stylu nowojorskim, to nie lada gratka dla niejednego projektanta.

Salon w połączeniu z kuchnią w stylu Nowy Jork musi posiadać wyspę. Kuchnie z wyspą to coraz bardziej popularny trend w urządzaniu. Wyspa może mieć piękny granitowy blat, który jest w dodatku niezwykle trwały oraz prosty w utrzymaniu czystości. Na wyspie może znajdować się np. kuchenka lub zlew albo może ona pełnić funkcję stołu śniadaniowego. Często w wyspie projektanci ukrywają lodówkę do wina.

Kuchnia w stylu nowojorskim - wady i zalety

Posiadając pomieszczenie, które jest połączeniem salonu z kuchnią należy zadbać o to, co chcemy pokazywać gościom podczas ich odwiedzin. Wiadomo, że kuchnia nie zawsze jest nieskazitelnie czysta, np. podczas procesu przygotowywania posiłków jej czystość i porządek mogą być lekko zaburzone. Dlatego przy projektowaniu takich pomieszczeń należy wziąć pod uwagę wiele dodatkowych aspektów. Jednym z nich jest także rozprzestrzenianie się zapachów. Warto zastanowić się nad odpowiednim okapem dopasowanym wyglądem i funkcjonalnością do reszty pomieszczenia. 

Po zastosowaniu stylu nowojorskiego w pomieszczeniu kuchennym, śmiało można pójść dalej i resztę mieszkania, czy domu także urządzić w stylu pasującym do jego serca – kuchni. Decyzja ta może być zatem punktem odniesienia dla projektanta przy aranżacji wszystkich wnętrz. Klient zyskuje wówczas niewielki skrawek Nowego Jorku pod swoim dachem.

O nas

Gdanskiekuchnie.pl to wiodący producent mebli kuchennych w woj. pomorskim. Zrealizowaliśmy ponad 1500 projektów kuchni w kraju i za granicą.

Kuchnia w stylu nowojorskim