Kuchnia w stylu hampton – styl ten wywodzi się prosto ze znanej  Nowojorskiej wyspy Long Island, którą szczególnie upodobali sobie bogaci Amerykanie.
Moda na posiadanie letniej rezydencji w tym prestiżowym miejscu była impulsem d powstania nowego stylu w aranżacji wnętrz.

kuchnia w stylu wiejskim

Styl hampton - charakterystyka

We wnętrzach w stylu hampton na pewno nie spotkamy krzykliwych dodatków czy mocnych odcieni. Aranżacja już od pierwszego rzutu oka zachwycać ma naturalną elegancją i wyważeniem, okraszonym nutą luzu nadającą pomieszczeniu przytulności. 

We wnętrzach hampton dominuje kolor biały z domieszką ciepłych, pastelowych beży, będących naturalną bazą dla perfekcyjnie dobranych dodatków. W tym stylu nie ma miejsca na przypadkowość. Każdy element wystroju dobrany jest z najwyższą starannością i bez kompromisów. 
W nadmorskiej rezydencji nie może zabraknąć miękkiej sofy i foteli ze stertą dekoracyjnych poduszek zachęcających do relaksu.

Ze względu na historię pochodzenia tego stylu nie może w nim zabraknąć niebiesko-białych marynarskich dodatków oraz elementów nawiązujących do morza.

 

Kuchnia w stylu hampton - charakterystyczne cechy

Styl ten zdecydowanie nie sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Jednym z założeń wpisanych w styl hampton jest wykorzystanie otwartej przestrzeni, przywodzącej na myśl wolność i spokój letnich dni. Podłoga powinna być wykonana z ciemnego drewna i odcinać się od otaczających ją jasnych elementów. Okna ozdobione charakterystycznymi białymi okiennicami lub zwiewnymi przezroczystymi zasłonami to kolejna wizytówka rezydencji z Long Island.

Chcąc nadać kuchni bardziej wyraźnego charakteru, możemy wprowadzić do wnętrza dodatki w biało-niebieskie pasy, np. ściereczki kuchenne, podkładki pod talerze, lub granatowe wazony, kubki i talerze. 

Kuchnia w stylu hampton

Kuchnia w stylu hampton to połączenie wygody, luksusu i unoszącej się w powietrzu morskiej bryzy. Takie odczucia powinien mieć każdy, kto wejdzie do kuchni urządzonej w stylu amerykańskim hampton. Jeżeli kuchnia nie robi wyjątkowego wrażenia na Twoich Gościach to znaczy, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. 

Kuchnia powinna być zaprojektowana na modłę stylu amerykańskiego, czyli otwarta na salon z jadalnią. Pomieszczenia oddziela od siebie wyspa z dostawionymi do niej od zewnątrz krzesłami barowymi. Białe, masywne szafki kuchenne, wykonane z naturalnego drewna to podstawa stylizacji. W ramach wariacji można skusić się na fronty w odcieniach turkusu lub błękitu, nawiązujące do morskiej wody.  W drzwiach szafek często znajdują się szyby, za którymi możemy podziwiać perfekcyjnie ułożoną zastawę stołową. Ich uchwyty wykonywane są z najwyższej jakości metali. Drewniane blaty mają na celu przełamywać surową biel i ocieplać pomieszczenie.

Najważniejszym cechami charakterystycznymi dla tego stylu jest przewaga bieli, beży i niebieskiego, które powinny przeplatać się ze sobą w naturalny sposób. 

Kuchnia w stylu hampton - ile kosztuje?

Chcąc uzyskać więcej informacji na temat kosztów mebli kuchennych w stylu hampton, skontaktuj się bezpośrednio z naszym salonem. Nasi projektanci chętnie udzielą wszystkich niezbędnych informacji. Koszt każdego projektu jest wyceniany w zależności od wielkości zabudowy, wykorzystanych materiałów, czasu i miejsca montażu.
Zapraszamy do kontaktu – razem stwórzmy Twoją idealną, wymarzoną kuchnię

Kuchnia w stylu hampton galeria:

O nas

Gdanskiekuchnie.pl to firma ciesząca się dobrą opinią klientów i współpracowników w branży. Wykonujemy oryginalne projekty mebli kuchennych do kuchni w każdym stylu.
Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z naszym salonem w Gdańsku. 

Kuchnia w stylu hampton

To kuchnia która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jeżeli interesuje Cię projekt mebli do kuchni w stylu hampton, skontaktuj się z Gdańskimi Kuchniami.