Kuchnia w stylu skandynawskim z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, okazuje się że kolory jasne a zwłaszcza królująca w stylu skandynawskim biel – zdecydowanie rozświetlają wnętrze i optycznie je powiększają, są bardzo miłe dla oka i sprawdzają się w każdym mieszkaniu, domu czy budynku. 

Kuchnia w stylu skandynawskim

To co łączy ze sobą styl skandynawski to naturalność, prostota, funkcjonalność oraz niepowtarzalny design. Powrót we wnętrzach do natury daje nie tylko poczucie swobody ale również harmonii i równowagi. Umiar i prostota w połączeniu z praktycznością okazują się strzałem w 10!

Firma Gdańskie Kuchnie wykonuje kuchnie w stylu skandynawskim nie tylko na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i trójmiasta. Nasze projekty kuchni cieszą się dużym zainteresowaniem również w krajach skandynawskich : Szwecji, Norwegii oraz Danii.

Zapraszamy do kontaktu z nami i umówienia spotkania z Gdańskimi Kuchniami.
 Zaprojektujemy Twoja kuchnię marzeń!

Kuchnia skandynawska - jak ją urządzić?

kuchnia w stylu prowansalskim_2

Kuchnia w stylu skandynawskim szara

Przekonanie, że kuchnia w stylu skandynawskim powinna być jasna, prosta i biała możemy uznać za mit. Okazało się że do prostoty jaką emanuje styl skandynawski i surowego drewna idealnie pasuje kolor szary. Który swoją drogą jest również bardzo praktyczny i przyjemny dla oka. Szarość to spokój, opanowanie i elegancja. Od kilku lat kolor szary jest coraz bardziej popularny, ponieważ świetnie współgra z bielą, błękitem, czernią oraz elementami drewna. Decydując się na szarą kuchnię a w tym na szare fronty możemy eksperymentować z dodatkami. Świetnie się tu sprawdzą takie kolory jak : czerń, miedź, zieleń, złoto, żółty, mięta oraz drewno. Kombinacji jest wiele, wszystko zależy od naszej inwencji i pomysłu. jedno jest pewne – szara kuchnia skandynawska bez niepotrzebnych zdobień czy wyszukanych detali zachęca do gotowania w lekkiej, przyjemnej atmosferze.

Kuchnia w stylu skandynawskim w bloku

Styl skandynawski nie ma żadnych ograniczeń, nawet przestrzennych. Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim jest możliwa w każdym mieszkaniu, bez względu na metraż. Z praktycznego punktu widzenia idealnie nadaje się do bloków, ponieważ w mniejszych pomieszczeniach ważna jest funkcjonalność i wykorzystanie każdego metra. Funkcjonalne rozwiązania są tutaj zatem wręcz wskazane – a takie właśnie styl skandynawski zakłada. Poza tym jeśli myślimy o otwartej kuchni – a to bardzo często praktykowane w blokach rozwiązanie, szara czy biała kuchnia w połączeniu z drewnem będzie świetnie współgrać z każdym salonem. Warto wspomnieć o ogromnej zalecie stylu skandynawskiego jaką jest jego prostota, dlatego też kuchnia w stylu skandynawskim nie musi być kosztowna. Firma Gdańskie Kuchnie w swojej ofercie ma wiele aranżacji kuchni skandynawskich na każdą kieszeń.

Kuchnia w stylu skandynawskim

O nas

W Gdańskie Kuchnie posiadamy możliwość zwizualizowanie Państwa projektu dzięki technologii VR – wirtualnej rzeczywistości. Mogą Państwo wtedy poczuć się jak w prawdziwym pomieszczeniu i ocenić, jak Wam się podoba. To w znacznym stopniu ułatwia Naszą pracę oraz przyczynia się do końcowego zadowolenia Naszych Klientów. Z naszej strony robimy wszystko, aby realizacje przebiegły sprawnie. W tym pomaga nam nasze długoletnie doświadczenie, które przekłada się na jakość prac. 

Kuchnia skandynawska - Galeria