Kuchnia w stylu skandynawskim z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, okazuje się że kolory jasne a zwłaszcza królująca w stylu skandynawskim biel – zdecydowanie rozświetlają wnętrze i optycznie je powiększają, są bardzo miłe dla oka i sprawdzają się w każdym mieszkaniu, domu czy budynku. To co łączy ze sobą styl skandynawski to naturalność, prostota, funkcjonalność oraz niepowtarzalny design. Powrót we wnętrzach do natury daje nie tylko poczucie swobody ale również harmonii i równowagi. Umiar i prostota w połączeniu z praktycznością okazują się strzałem w 10!

Firma Gdańskie Kuchnie wykonuje kuchnie w stylu skandynawskim nie tylko na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i trójmiasta. Nasze prejekty kuchni cieszą się dużym zainteresowaniem również w krajach skandynawskich : Szwecji, Norwegii oraz Danii.

Kuchnia skandynawska - jak ją urządzić?

  • Kuchnia w stylu skandynawskim stawia na naturalne oświetlenie i jasne kolory. Zrezygnuj zatem z ciężkich firan i mocarnych zasłon, które dodają ciężkości wnętrzu. Postaw na odsłonięte okna, które w połączeniu z bielą powiększą optycznie kuchnię.
  • Szwedzi cenią sobie bardzo, funkcjonalność i praktyczne rozwiązania. Dlatego w myśl ich idei kuchnia skandynawska powinna usprawniać codzienne czynności i ułatwiać użytkownikom z niej korzystanie. Projekt takiej kuchni powinien zakładać wygodę i spełniać maximum potrzeb. Rozkład mebli kuchennych powinien być przemyślany i uporządkowany. Nie ma tu miejsca na chaos.W rezultacie w skandynawskiej kuchni powinny się znaleźć kredensy, funkcjonalne szafy, szafki tak aby wszystko znajdowało się na wyciągnięcie ręki.
  • Kolejnym atutem stylu skandynawskiego jest jego prostota  – gładkie fronty i blaty, będące zazwyczaj w kolorze białym lub naturalnego drewna – dzięki czemu kuchnia jest swobodna, inspirująca, a nawet przytulna.

Kuchnia w stylu skandynawskim szara

Przekonanie, że kuchnia w stylu skandynawskim powinna być jasna, prosta i biała możemy uznać za mit. Okazało się że do prostoty jaką emanuje styl skandynawski i surowego drewna idealnie pasuje kolor szary. Który swoją drogą jest również bardzo praktyczny i przyjemny dla oka. Szarość to spokój, opanowanie i elegancja. Od kilku lat kolor szary jest coraz bardziej popularny, ponieważ świetnie współgra z bielą, błękitem, czernią oraz elementami drewna. Decydując się na szarą kuchnię a w tym na szare fronty możemy eksperymentować z dodatkami. Świetnie się tu sprawdzą takie kolory jak : czerń, miedź, zieleń, złoto, żółty, mięta oraz drewno. Kombinacji jest wiele, wszystko zależy od naszej inwencji i pomysłu. jedno jest pewne – szara kuchnia skandynawska bez niepotrzebnych zdobień czy wyszukanych detali zachęca do gotowania w lekkiej, przyjemnej atmosferze.

 

Kuchnia w stylu skandynawskim w bloku

Styl skandynawski nie ma żadnych ograniczeń, nawet przestrzennych. Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim jest możliwa w każdym mieszkaniu, bez względu na metraż. Z praktycznego punktu widzenia idealnie nadaje się do bloków, ponieważ w mniejszych pomieszczeniach ważna jest funkcjonalność i wykorzystanie każdego metra. Funkcjonalne rozwiązania są tutaj zatem wręcz wskazane – a takie właśnie styl skandynawski zakłada. Poza tym jeśli myślimy o otwartej kuchni – a to bardzo często praktykowane w blokach rozwiązanie, szara czy biała kuchnia w połączeniu z drewnem będzie świetnie współgrać z każdym salonem. Warto wspomnieć o ogromnej zalecie stylu skandynawskiego jaką jest jego prostota, dlatego też kuchnia w stylu skandynawskim nie musi być kosztowna. Firma Gdańskie Kuchnie w swojej ofercie ma wiele aranżacji kuchni skandynawskich na każdą kieszeń.

Kuchnia skandynawska - Galeria