Kuchnia w stylu wiejskim cechuje się przestronnością, jasnością i ciepłem, jaki dodaje wnętrzu. Idealnie sprawdzi się dla osób ceniących sobie tradycyjne rozwiązania.

Kuchnia w stylu wiejskim

Głównym elementem kuchni w stylu wiejskim są oczywiście meble, to one nadają kuchni uroku i to od nich głównie zależy to, jaki będzie efekt końcowy. Są to meble zdobione, wykonane z litego drewna w jasnych kolorach. Warto zwrócić uwagę na to, że w tym stylu, nie było górnych szafek, a tradycyjną, współczesną kuchenkę elektryczną zastępował piec kaflowy, w którym nasze babcie piekły pyszny chleb. Elementy dekoracyjne kuchni w starym stylu to głównie naczynia wykonane z porcelany lub ceramiki, które są dumnie eksponowane w przeszklonych witrynach kredensu. Z pewnością dzięki wiejskiemu stylowi wracamy pamięcią do sentymentalnych czasów dzieciństwa.

Jak uzyskać efekt kuchni w starym stylu?

Jednym z charakterystycznych elementów, który kojarzy nam się z pięknymi kuchniami w starym stylu są wspaniałe, przeszklone kredensy eksponujące wyjątkowe dodatki. Szczególnie te wykonane własnoręcznie lub z domu naszych babć, takie jak stare gliniane garnki, ceramiczne naczynia w jasnych, pastelowych kolorach. Warto również zwrócić uwagę na charakterystyczne wykończenia krzeseł w folklorystyczne wzory, bądź nadanie strukturze drewna przetarć mające na celu postarzenie mebla. Są to elementy, które dają niepowtarzalny klimat i głównie kojarzą nam się z przytulnymi, ciepłymi kuchniami, w których można miło spędzić czas w rodzinnym gronie, gdzie przypominają nam się najpiękniejsze wspomnienia. 

Zapraszamy do kontaktu z nami i umówienia spotkania z Gdańskimi Kuchniami.
 Zaprojektujemy Twoją kuchnię marzeń!

kuchnia w stylu prowansalskim_2

Kuchnia w wiejskim stylu

W stylu wiejskim możemy wyróżnić zarówno piękne wyspy wykonane z litego, surowego drewna eksponujące się na środku stylowej kuchni, jak i wyspy w białym kolorze posiadające drewniany blat oraz mające zlewozmywak bądź kuchenkę, dzięki czemu możemy być we wzrokowym kontakcie z członkami rodziny, nawet zmywając naczynia. W wykończeniach frontów można zauważyć precyzję i dokładność wykończenia, nikt na pewno nie przejdzie obojętnie obok kuchni w wiejskim stylu. Od razu przychodzą beztroskie wspomnienia dawnych lat i powrót do naturalności.

Meble w kuchni w stylu wiejskim:

Drewniane meble

 

Charakterystycznym elementem kuchni w stylu wiejskim jest przewaga elementów wykonanych z drewna, najlepiej pomalowane na biało.

Wyspa

W kuchniach w wiejskim stylu często można spotkać na pierwszym planie wyspę. Piękna duża wyspa po środku kuchni przy której można przyrządzać dania lub wspólnie spożywać posiłki.

FrontyStyl wiejski w kuchniach wyróżnia się tym, że fronty mają charakterystyczne, frezowane zdobienia. To one dyktują styl całego wnętrza.

Kuchnia w stylu wiejskim - ile kosztuje?

Wszystkich szczegółów na temat realizacji naszych projektów kuchni mogą się Państwo dowiedzieć kontaktując się bezpośrednio z nami. Nasi projektanci udzielą wszelkich odpowiedzi i informacji. Koszt naszych projektów jest uzależniony od wykorzystanych materiałów, wielkości zabudowy oraz lokalizacji wykonania montażu. Nasi klienci otrzymują od Gdańskich Kuchni indywidualną wycenę projektu wraz z kosztami jego realizacji. Zapraszamy, skontaktuj się z nami i stwórzmy Twoją wymarzoną, idealną i niepowtarzalną kuchnię.

O nas

Gdanskiekuchnie.pl to wiodący producent mebli kuchennych w woj. Pomorskim. Zrealizujemy prawie każdy projekt, w wybranym przez Ciebie stylu — od klasycznego, po nowoczesny.

Kuchnia w stylu wiejskim

W kuchni, w stylu wiejskim znajdziemy przede wszystkim meble i dodatki z naturalnych materiałów. Elementy tego rodzaju kuchni mają sprawiać wrażenie, że są w naszych wnętrzach od wielu lat. Liczne dekoracje i dodatki – sprawiające wrażenie niepasujących do siebie, tworzą niepowtarzalną, spójną całość. Jeżeli lubicie naturę, to jest to styl właśnie dla Was!