Nowoczesne kuchnie z wyspą

Kuchnia z wyspą to marzenie wielu osób. Coraz bardziej popularne i praktyczne rozwiązanie. Kluczem jest dobrze zagospodarowana i zlokalizowana wyspa taka, która będzie pozwalała na swobodne przygotowanie posiłków oraz przechowywanie kuchennych rzeczy i produktów. Zawsze podpowiadamy czy wyspa w kuchni w danym wnętrzu to dobre rozwiązanie. Zwracamy bowiem uwagę na swobodną komunikację w kuchni. Możesz liczyć na wsparcie z naszej strony – dobierzemy idealne rozwiązanie, pasujące do Twoich wnętrz

Jak zaprojektować kuchnie z wyspą?

Dobrze zaprojektowana oraz wyposażona wyspa kuchenna ułatwia przyrządzanie posiłków i porządkuje przestrzeń kuchenną oraz ułatwia nam użytkowanie z kuchni. W zależności od potrzeb może pełnić kilka funkcji. Nowoczesne budynki oferują coraz to bardziej przestronne pomieszczenia, co sprzyja ich realizacji. Największym motywatorem do ich posiadania jest jednak ich funkcjonalność, dzięki której pomagają podnieść efektywność pracy oraz przyjemność z gotowania. Poniżej przedstawiamy kilka zasad jak powinien wyglądać prawidłowy projekt kuchni z wyspą:

  • zachowanie właściwej i bezpiecznej szerokości przejścia do kuchni
  • wyznaczenie odpowiedniego miejsca na wyspę oraz określenie jej wymiarów
  • żadne drzwi nie powinny się zatrzymywać na szafkach czy innych elementach wyposażenia kuchni
  • odpowiedni dystans pomiędzy elementami kuchni
  • zapewnienie wygodnej komunikacji między strefami w kuchni
  • zapewnienie odpowiedniej szerokości przejść w strefie kuchennej
  • określenie umiejscowienia sprzętów AGD w kuchni
  • wybór materiałów z jakich ma zostać wykonana wyspa

Kuchnia z wyspą - aranżacje

Wyspa w kuchni może pełnić wiele funkcje. Tak naprawdę wszystko zależy od dostępnych instalacji i przestrzeni w pomieszczeniu. Jeśli instalacje dadzą nam możliwość zamontowania płyty do gotowania i zlewu – w pozostałej części zaplanowanej kuchni będzie stanowiła zabudowa kuchenne z szafkami i sprzętem AGD.
W przypadku braku możliwości montażu ww. rzeczy wówczas montaż wyspy będzie pełnił funkcję pomocniczą. Na tę część kuchni można przenieść wiele szafek z szufladami. Od strony salonu ładnie prezentują się półki, na których możemy postawić nasze ulubione książki kucharskie i wyjątkową zastawę stołową. Praktyczne są również wyspy kuchenne z samymi półkami pod blatem. Pełnią one funkcję dodatkowego stołu, przy którym możemy wypić poranną kawę i przeczytać codzienną prasę. 

Małe kuchnie z wyspą?

Mała kuchnia potrafi być naprawdę piękna. Czasem urzeka ciepłem drewna i przytulnymi materiałami, innym razem kusi lśniącym rysem nowoczesności. Bez względu na to, jaki styl preferujesz, pamiętaj, aby Twoja kuchnia była zachwycała, ale również była funkcjonalna. Wydawałoby się, że mała kuchnia nie nadaje się na aranżację z wyspą. Nic bardziej mylnego. Kuchnie z wyspą już nie są dedykowane tylko i wyłącznie do dużych kuchni lub w otwartych przestrzeniach dziennych z salonem, czy jadalnią. Coraz częściej ta kombinacja pojawia się w małych przestrzeniach, gdzie kuchnia jest połączona z salonem. Jedyne, o czym należałoby wspomnieć to, że jeżeli mamy małą kuchnię, to nasza wyspa również będzie mała. Nie znaczy to jednak, że straci ona na praktyczności. Wręcz przeciwnie. Wyspa ma nam bowiem ułatwiać życie, dlatego będzie zawierała potrzebne szuflady, szafki i półki. Projekt wyspy powinien być tak zaplanowany, abyśmy z łatwością otwierali szafki i wysuwali szuflady. 

Kuchnie z wyspą i salonem

W niewielkiej kuchni otwartej na salon, klasyczny barek można zastąpić właśnie wyspą! Stawiając na takie rozwiązanie, musisz wiedzieć, że najmniejsze modele to te pełniące funkcję blatu roboczego. Mając taki kącik, masz już idealne miejsce do krojenia i przygotowywania posiłków. Dostosujemy dla Ciebie wysokość blatu, aby zapewnić komfort pracy.
W niewielkich i wąskich kuchniach doskonale sprawdzają się wyspy w kształcie prostokąta. Lepiej, aby były jedynie częściowo zabudowane albo zupełnie ażurowe. Dzięki temu wnętrze nabierze lekkości.
Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy wspaniałą i funkcjonalną kuchnię. Podczas gotowania możemy śmiało uczestniczyć w życiu towarzyskim i spędzać czas z rodziną przesiadującą w salonie. W przypadku aranżacji kuchni z wyspą, która ma pełnić funkcję podzielnika pomiędzy kuchnią a salonem, należy pamiętać, że wyspa od strony salonu powinna być wyższa. Jest to zabieg czysto estetyczny — pozwoli na ukrycie kuchennego nieporządku.

Kuchnie z wyspą i jadalnią

Niektórzy decydują się na wyspę kuchenną połączoną ze stołem. To designerskie i efektowne rozwiązanie. Sprawdzi się ono zarówno we wnętrzu nowoczesnym, jak i stylizowanym. Wtedy projekt wyspy wygląda tak, że do jej frontu jest montowany stół lub specjalny rozkładany blat. Drugie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się na bardzo małym metrażu, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Na wyspie można wbudować kuchenkę bądź zlew.

Kuchnie na wymiar z wyspą

Boi się, że nie znajdziesz odpowiedniej kuchni z wyspą dla siebie, że jej wymiary nie będą pasowały do Twojego pomieszczenia? Firma Gdańskie Kuchnie zajmuje się projektowaniem i montażem kuchni na wymiar. Tworzymy piękne i przede wszystkim funkcjonalne meble kuchenne. Wśród naszych realizacji znajdziesz zarówno meble nowoczesne, zabudowy kuchni z wyspą, meble kuchenne na wysoki połysk, meble retro, kuchnie w stylu rustykalnym i wiele innych. Nasze projekty są gwarancją wysokiej jakości i niezawodności. Nie tworzymy zwykłych mebli kuchennych, chcemy, żeby były one wizytówkę Twojego domu. Kuchnia na wymiar jest dedykowana do Twoich potrzeb i oczekiwań. Naszym celem jest, aby przygotowywanie posiłków sprawiało Ci satysfakcję, a samo przebywanie w kuchni było miłe i przyjemne.

Kuchnie z wyspą - ceny

Chcesz zmienić oblicze swojej kuchni? A może jesteś świeżo po zakupie nowego mieszkania lub domu i marzysz o kuchni z wyspą? Zastanawiasz się jednak jaki to będzie koszt i jaki styl będzie pasował w Twoim wnętrzu? Meble kuchenne zależne są od wielu czynników, tj.: materiał, z jakiego będą wykonane, wymiarów kuchni, rozwiązań, jakie zostaną wykorzystane w projekcie szafek. Jeżeli chcesz znać szczegóły wyceny, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w wyborze najlepszej opcji dla Ciebie. 

Kuchnie z wyspą - projekty