Kuchnia w kształcie litery U – kuchnia to serce domu. Kształt litery U pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i możliwość posiadania wielu szafek kuchennych. Projektujemy kuchnie w tym układzie, pomagamy dobrać meble i później je sami tworzymy.

Zapraszamy do kontaktu.

Kuchnia w kształcie litery U jasna - Gdańskie Kuchnie

Kuchnia w kształcie U

Chociaż niektórym może wydawać się nieci nudna i trochę zbyt ciasna, łatwo przemienić ją w piękną kuchnię, oryginalną i o wyjątkowej stylistyce. Do tego też bardzo wygodną w użytkowaniu.

Kuchnia w kształcie U to rozwiązanie dla tych, którzy doceniają wysoką funkcjonalność wnętrz. Łatwo można tu prawidłowo ustawić trójkąt roboczy, dzięki czemu przygotowywanie posiłków i praca na poszczególnych strefach w kuchni będzie mniej czasochłonna.

Gdy nasze pomieszczenie jest duże i przestronne, do kuchni w kształcie litery U można dołożyć wyspę kuchenną. W przypadku małej kuchni niestety nie będzie to możliwe.

Mała kuchnia w kształcie U

Układ kuchni na wzór litery U najczęściej kojarzy się raczej z niewielkim pomieszczeniem. Wąska kuchnia w kształcie litery U powinna być jasna i dobrze oświetlona. Wykorzystuje się też tutaj przestrzeń pod sufitami, by zyskać jak najwięcej miejsca.

Tki układ świetnie się sprawdzi w przypadku małej kuchni, ponieważ pozwoli na maksyalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni. 

Kuchnia w kształcie litery U - Gdańskie Kuchnie - widok z góry
Kuchnia w kształcie U w szarościach - Gdańskie Kuchnie

Kuchnia w kształcie litery U z oknem

W zależności od preferencji indywidualnych, pod oknem w kuchni niekiedy znajduje się zlew, innym razem barek, a jeszcze innym blat roboczy. Okno dodatkowo rozświetli kuchnię w kształcie litery U i sprawi, że wyda się trochę większa i bardziej przytulna.

Układ kuchni

W przypadku każdej kuchni najbardziej istotna podczas jej aranżacji jest precyzja oraz dokładność rozplanowania wszystkich mebli. Tak samo dzieje się w przypadku układu kuchni w kształcie litery U. Tutaj bardzo ważny jest trójkąt roboczy, co oznacza, że lodówka, kuchenka z piekarnikiem i zlewozmywak powinny znajdować się na kolejnych wierzchołkach trójkąta. Dzięki temu zostaną wydzielone strefy do krojenia, zmywania, gotowania, przechowywania itp. W takim układzie wszystko będzie w zasięgu rąk i wzroku.

Kuchnia w kształcie litery U - Gdańskie Kuchnie
Kuchnia w kształcie litery U z wyspą - Gdańskie Kuchnie

Kuchnia w kształcie litery U z wyspą

Kuchnia w kształcie litery U z wyspą to świetne rozwiązanie w przypadku dużych kuchni. Wyspa na środku jest wygodnym i modnym elementem, który także zrzesza przy sobie wszystkich gości. Powinna być umieszczona w odległości minimum 90 cm od szafek kuchennych. Wyspa to także dobry schowek pełen szuflad i szafek, co oznacza dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy kuchennych. 

Projektujemy zachwycające, funkcjonalne i przestrzenne kuchnie w kształcie litery U z wyspą. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

Kuchnia w kształcie litery U z salonem

Kuchnia w kształcie litery U z salonem to bardzo modne i wygodne rozwiązanie. Jeden ciąg szafek może stać się barkiem, przy którym warto postawić hokery barowe. To idealne rozwiązanie dla dobrych kucharzy, którzy mogą przy tym blacie gotować i angażować w tę czynność swoich gości! Takie połączenie kuchni z salonem zachęca do częstych odwiedzin i spędzania wspólnie czasu.

vKuchnia w kształcie litery U z salonem - Gdańskie Kuchnie

Kuchnia w kształcie litery U - projekt

Chcesz, by w Twoim domu lub w firmie powstała kuchnia w kształcie litery U? Zaprojektujemy taką kuchnię dla Ciebie! Doradzimy w wyborze mebli i kolorów, chętnie poznamy wszystkie Twoje pomysły, aż w końcu stworzymy meble i je zamontujemy. Z naszą pomocą kuchnia Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki!  

Mamy duże doświadczenie w tworzeniu mebli kuchennych, posiadamy własny zakład stolarski w Gdańsku. Nasze meble są nie tylko piękne ale też precyzyjnie wykonane i bardzo trwałe. Koszt jest wyliczany indywidualnie. Skontaktuj się z nami.

Kuchnia w kształcie litery U - galeria. Sprawdź nasze realizacje kuchni kształcie litery U, L i innych.