Kuchnia klasyczna cechuje się ciepłą, przytulną atmosferę oraz domowym klimatem. Tradycyjny projekt kuchni ma to do siebie, że nadaje wnętrzu przytulniejszy i milszy charakter.

Kuchnia w stylu klasycznym

Klasyka zawsze w modzie. I to prawda, powiedzenie to sprawdza się również w kuchni. Styl ten nigdy nie przeminie, zawsze wygląda elegancko, a wnętrze z klasą. Nie bez powodu, tak dużo osób decyduje się na realizację projektów swoich kuchni właśnie w tym stylu. Większość z nas czuje się w nim po prostu dobrze. Dominuje tu prostota, równowaga i współczesność. Całość wnętrza tworzy spójną całość, sprawia, że panuje w nim harmonia i ład. 

Zapraszamy do kontaktu z nami i umówienia spotkania z Gdańskimi Kuchniami.
 Zaprojektujemy Twoją kuchnię marzeń!

Klasyczna kuchnia

Czym charakteryzuje się kuchnia klasyczna:

Kuchnia klasyczna cechuje się prostą formą, co zawsze prezentuje się dobrze. 

Materiały, z których wykonana jest kuchnia są świetnej jakości. Króluje tu drewno o różnej kolorystyce. Opcji na efekt mebli kuchennych jest wiele, przez co każdy może stworzyć wymarzoną kuchnię według własnych preferencji i upodobań. 

Nie można tu nie wspomnieć o funkcjonalności kuchni klasycznych. To na pewno bardzo ważna cecha dla każdego. Meble te są bardzo funkcjonalne i uniwersalne, dzięki pojemnym szufladom, które z pewnością pomieszczą wszystko, co niezbędne w kuchni. Wykorzystane w nich rozwiązania ułatwią organizowanie przestrzeni, dzięki czemu łatwiej możemy sobie poradzić z nieporządkiem. Można tu wykorzystać takie rozwiązania jak szafka kuchenna Le Mans lub Magic Corner do zagospodarowania tzw. ślepego narożnika.

kuchnia w stylu prowansalskim_2

Jeżeli chodzi o kolorystykę drewnianych mebli kuchennych można tu naprawdę dostosować wiele do własnych upodobań. W kuchni klasycznej wcale nie muszą dominować ciemne barwy, a wręcz przeciwnie. Kolorystyka drewna jest bardzo szeroka, nawet najbardziej wymagające osoby dobiorą idealny kolor swoich mebli, jednoczesnie zachowujac styl klasyczny. Bardzo popularne w ostatnim czasie jest wybieranie jasnej kolorystyki. Klasyczna kuchnia bardzo dobrze wygląda w jasnych kolorach, między innymi w bieli. Takie realizacje są coraz częściej spotykane, więc jeżeli komuś zależy na klasyce w białym wydaniu, to efekt końcowy będzie niepowtarzalny.

Kuchnia klasyczna drewniana

Czym wyróżnia się kuchnia klasyczna drewniana?

Przede wszystkim, dzięki wysokiej jakości drewna wykorzystywanego do wykonania mebli, możemy mieć pewność, że są to materiały trwałe i odporne na odkształcenia. Dzięki odporności na czynniki zewnętrzne są łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Na pewno posłużą nam na wiele lat zachowując swój niepowtarzalny wygląd i charakter. Kuchnia wykonana z drewna jest zarówno elegancka, jak i przytulna. Wszyscy ceniący sobie jakość oraz solidne wykonanie, na pewno będą zadowoleni z wyboru drewnianej kuchni klasycznej. 

Klasyczna kuchnia z wyspą

Wyspy to obecnie bardzo popularny element zabudowy kuchni. Jak w innych stylach tak i w stylu klasycznym możemy wykorzystać ten element. Da to świetny efekt, dzięki któremu połączenie kuchni z salonem będzie będzie oddzielone nie ścianą, a piękną, wystawną wyspą. Wyspa może służyć nam zarówno do przyrządzania posiłków, jak również do ich spożywania.

O nas

Gdanskiekuchnie.pl to wiodący producent mebli kuchennych w woj. pomorskim. Zrealizowaliśmy ponad 1500 projektów kuchni w kraju i za granicą. 

Kuchnia w stylu klasycznym

Kuchnia w stylu klasycznym zawsze prezentuje się doskonale. Choć styl ten charakteryzuje się minimalistycznymi frontami oraz gładkimi powierzchniami – ten rodzaj kuchni ma wielu wielbicieli. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie klasyczne wzornictwo oraz uniwersalność. Z pewnością kuchnia w stylu klasycznym sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.