Firma Gdańskie Kuchnie wykonuje blaty kuchenne ze spieków kwarcowych na terenie Trójmiasta. Zapraszamy do zapoznania się z tą nowoczesną techniką wykonywania blatów kuchennych. 

Co to są spieki kwarcowe? ​

Spieki kwarcowe to technika, którą bardzo często wykorzystujemy w naszych projektach kuchni. Ten nowoczesny materiał doskonale sprawdzający się w dekoracji wnętrz, m.in. przy budowie blatów kuchennych. Spieki kwarcowe idealnie imitują kamienie naturalne takie jak marmur czy granit i są dla nich doskonałą alternatywą.

 Spieki kwarcowe to płyty wykonane z  mieszaniny specjalnie dobranych minerałów np. granitu, kwarcu piaskowego itp.  Do mieszaniny dodawane są barwniki, które pozwalają na uzyskanie wzoru imitującego dowolny kamień. Następnie płyty te poddaje się wypiekaniu w temperaturze 1200ºC.  

Dzięki nowoczesnej technologii wytwarzania, płyty dekoracyjne są lżejsze od kamienia, co zdecydowanie wpływa na łatwość ich montażu. Ich największą zaletą jest całkowita możliwość personalizacji. Wykonane w tej technice płyty dekoracyjne są odporne na uszkodzenia mechaniczne i osadzanie się zabrudzeń.

kuchnia w stylu vintage

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych​

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych to jedna ze specjalności naszej firmy. Ta nowoczesna technika zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i specjalistów branży architektonicznej i projektantów wnętrz.

Blaty ze spieków kwarcowych są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie da się ich porysować, co czyni je idealnym materiałem na blat kuchenny, na którym często przygotowujemy potrawy, kroimy, przesuwamy sprzęty AGD.
Blat ze spieków kwarcowych na ulegnie zniszczeniom ani wytarciu. W porównaniu do innych materiałów takich jak drewno, czy kamień naturalny, użytkowanie powierzchni kuchennej ze spieków nie wpływa w żaden sposób na jej wygląd czy estetykę. Blat ze spieków kwarcowych nigdy nie straci swojego pierwotnego koloru, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem na lata.

Blaty ze spieków kwarcowych Gdańsk

Spieki kwarcowe wytwarzane są wyłącznie z organicznych materiałów (minerałów i kamieni), dzięki czemu są one rozwiązaniem ekologicznym i zdrowym. Przygotowywanie potraw na blacie ze spieków jest całkowicie bezpieczne, nie ma możliwości by w kontakcie jedzenia z blatem, przeniknęły do niego jakieś szkodliwe substancje. Blaty ze spieków kwarcowych po prostu ich nie zawierają. 

Powierzchnia płyty dekoracyjnej kwarcowej, w porównaniu do kamiennej, jest całkowicie gładka. Dzięki temu nie wciąga wody ani żadnych zabrudzeń-nie stwarza więc środowiska do rozwoju grzybów i pleśni. 

Blaty kuchenne można wykonać w połysku lub matowe, w zależności od gustu klienta. W obydwu opcjach jest to inwestycja na lata, ponieważ spieki kwarcowe są materiałem praktycznie niezniszczalnym w warunkach domowych. 

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych- zalety

Odporne na zabrudzenia

Odporne na zarysowania

Odporne na rozwój
pleśni i grzybów

Odporne na
kwasy i tłuszcze

Ekologiczne

Lekkie

Nie wchłaniają wody

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych - cena

Cena wykonania blatu kuchennego ze spieków kwarcowych jest zależna od kilku czynników:

  1. Wymiary powierzchni blatu 
  2. Rodzaj użytego materiału
  3. Ilość zleconych prac 
  4. Lokalizacja 

W związku z dużą różnorodnością projektów, nie jesteśmy w stanie podać orientacyjnej ceny wykonania blatu kuchennego tą techniką. Aby uzyskać wycenę swojego pomysłu lub projektu, skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź nasz salon w Gdańsku, ul. Kartuska 218. Przeanalizujemy Twój pomysł i dobierzemy odpowiednie materiały, jednocześnie proponując atrakcyjną cenę. 

Blaty ze spieków kwarcowych - nasze realizacje:

O nas

Gdanskiekuchnie.pl to wiodący producent mebli kuchennych w woj. pomorskim. Zrealizowaliśmy ponad 1500 projektów kuchni w kraju i za granicą.

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych Gdańsk

Firma Gdańskie Kuchnie wykonuje kompleksowe aranżacje kuchni, zaczynając od projektu, poprzez wycenę i wykonanie. Oferujemy wykonanie blatów kuchennych w nowoczesnej i modnej technologii spieków kwarcowych. Nasza firma realizuje zlecenia na terenie Gdańska, Gdyni, Trójmiasta. Zapraszamy do kontaktu.