Nowoczesna kuchnia charakteryzuje się m.in. dużymi wyspami, połyskującymi frontami zabudowy, ukrytymi uchwytami, ale to tylko kilka z wielu trendów, jakie wyróżniają cechy kuchni w stylu nowoczesnym. Jednym słowem kuchnia nowoczesna ma być wygodna, praktyczna i elegancka.

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesne kuchnie zyskują dzięki swojej prostocie i niebanalnemu wyglądzie. Z pewnością to sprawia, że tak wiele osób decyduje się na stworzenie w swoim domu lub mieszkaniu właśnie takiego rodzaju kuchni. Styl ten na pewno nie jest “na chwilę”, nawet za kilkanaście lat z takim samym zachwytem będziemy podziwiać wnętrze w nowoczesnym stylu. Podsumowując, taka kuchnia idealnie sprawdzi się dla osób, które nie lubią przepychu, za to cenią sobie przejrzystość i prostotę.

Zapraszamy do kontaktu z nami i umówienia spotkania z Gdańskimi Kuchniami.
 Zaprojektujemy Twoją kuchnię marzeń!

Kuchnia w stylu nowoczesnym

Cechą charakterystyczną dla kuchni w stylu nowoczesnym jest prosta forma, brak przesadnych dekoracji i przemyślany rozstaw elementów wyposażenia. Istotna jest tutaj funkcjonalność!

Każdy kąt i zakamarek jest przemyślanie zaplanowany, aby spełniał funkcje praktyczne. 

Nawet kolorystyka musi ze sobą współgrać. Dominują tu kolory jasne, przytulne, na przykład biel, szarość, beż, a nawet czerń.

Cechy charakterystyczne kuchni w stylu nowoczesnym

Meble w kuchni nowoczesnej

Jak wiadomo, kuchnie nowoczesne ceni się za ich prostotę i funkcjonalność. Lodówka jest zazwyczaj zabudowana szafką. Pozostałe sprzęty kuchenne muszą idealnie współgrać z meblami. Odzwierciedla to spójność wizualną i prostotę. W centrum kuchni często zauważyć można wyspę, która również może posiadać zlew lub kuchenkę indukcyjną. Takie rozwiązania są coraz częściej stosowane. Reasumując, daje to nieco inny, bardziej wyjątkowy efekt. 

Meble kuchenne w stylu nowoczesnych sięgają aż po sam sufit, wypełniając całą możliwą przestrzeń do zagospodarowania. Dzięki czemu wizualne wygląda to świetnie. W praktyce też przynosi nam korzyści, w formie sporego miejsca do przechowywania. Bez wątpienia wszystko jest tutaj bardzo zorganizowane, tak aby uniknąć chaosu i bałaganu. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie swój czas. W takiej kuchni wszelkie czynności wykonuje się komfortowo i z przyjemnością, gdyż wszystko jest dokładnie przemyślane i zaprojektowane. 

Elementy kuchni nowoczesnej

W kuchni nowoczesnej można wyróżnić lakierowane fronty szafek o lśniącej powierzchni. Godny uwagi jest fakt, że materiały wykorzystywane do wykonania mebli są najwyższej jakości. 

Materiały użyte do wykonania kuchni nowoczesnej to przede wszystkim kamień, szkło, marmur, beton. Dodatkowo często wykorzystywane są materiały, które są imitacją, co jest tańszą, ale równie efektowną formą. 

W takiej kuchni dominują kolory szarości, bieli i czerni. Świadczy to o elegancji, jaka panuje w pomieszczeniu. 

Kuchnia nowoczesna - ile kosztuje?

Koszt projektu kuchni zawsze ustalany jest indywidualnie. Pod uwagę brane są materiały, wykorzystane technologie oraz lokalizację realizacji projektu. Dlatego zachęcamy do skontaktowania się z naszym zespołem. Z chęcią udzielimy Państwu wszelkich informacji oraz doradzimy w sprawie stworzenia kuchni marzeń. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu efekty są jeszcze bardziej zaskakujące. Oczywiście w pozytywnym słowa znaczeniu 🙂

 Zapraszamy, skontaktuj się z nami i stwórzmy Twoją wymarzoną, idealną i niepowtarzalną kuchnię.

Dekoracje do kuchni nowoczesnej powinny być dobrane z niezwykłą precyzją, aby nie zaburzyć jej charakteru. Do kuchni nowoczesnej idealnie pasują wszelkie gadżety kuchenne na miarę XXI wieku: roboty, miksery i inne elektroniczne nowinki. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, to dekoracje do kuchni nowoczesnej powinny być raczej gładkie, dość minimalistyczne w formie i dodatkowo w barwach bieli, czerni lub stali. Można pokusić się o dodanie charakteru kuchni w nowoczesnym stylu za pomocą dodatków w wyrazistych barwach: czerwieni, żółci, ale należy pamiętać o tym, aby nie przytłoczyć nimi całości aranżacji. Odpowiednio dobrane oświetlenie nada ciepła i przytulności dosyć surowemu wnętrzu kuchni nowoczesnej. 

O nas

Gdanskiekuchnie.pl – zaprojektujemy, stworzymy niepowtarzalne, oryginalne, a przede wszystkim praktyczne i nowoczesne wnętrza. Stawiamy na najwyższą jakość materiału i obsługi.

Kuchnia w nowoczesnym stylu