Kuchnia w kształcie litery L – jest często tą, która znajduje się w polskich domach. Może to być spowodowane faktem, że można wykorzystać ją nawet w małych pomieszczeniach i jest bardzo funkcjonalna. W firmie Gdańskie Kuchnie projektujemy piękne kuchnie w kształcie litery L, a następnie sami tworzymy pasujące do nich meble.

Skontaktuj się z nami.

Kuchnia w kształcie litery L - funkcjonalna i piękna -Gdańskie Kuchnie

Kuchnia w kształcie L - wady i zalety takiego układu

Kuchnia w literę L - zalety

Do największych zalet kuchni w kształcie litery L zaliczyć można:

  • łatwość dopasowania do pomieszczeń dużych i małych,
  • układ L można zastosować zarówno w kuchniach otwartych, jak i zamkniętych,
  • szerokie możliwości zaaranżowania zabudowy kuchni,
  • brak zatorów komunikacyjnych.

Kuchnia w kształcie L - wady

Wśród wad kuchni w kształcie litery L mówi się o:

  • komplikacjach jeśli chodzi o rozkład miejsca do przechowywania,
  • w kuchniach wąskich ten układ może się nie sprawdzić.
Nowoczesna kuchnia w kształcie litery L - projekt i wykonanie Gdańskie Kuchnie
Kuchnia w kształcie litery L - projektanci i wykonawcy firma Gdańskie Kuchnie

Mała kuchnia w kształcie litery L

Jeśli masz mało miejsca na zaaranżowanie kuchni, układ w literę L może okazać się idealnym wyborem. Układ kuchenny w kształcie litery L zdobył popularność właśnie dlatego, że pasuje do wąskich i małych pomieszczeń. Doskonale sprawdza się w przestrzeniach otwartych, gdzie płynnie przechodzi w salon lub jadalnię, ale równie praktycznie występuje w kuchniach zamkniętych. Jest to chętnie wybierany układ, który nigdy się nie starzeje i nie wychodzi z mody.

Układ kuchni w literę L

W przypadku aranżacji kuchni najważniejsze jest dokładne i precyzyjne zaplanowanie ułożenia wszystkich mebli, by ergonomicznie wykorzystać przestrzeń. To samo dotyczy kuchni w kształcie litery L. Bardzo ważne jest wydzielenie trójkąta roboczego, gdzie lodówka, kuchenka i zlewozmywak są kolejnymi jego wierzchołkami. Kształt litery L to wygodny układ, w którym bez problemu wszystko będzie w zasięgu naszego wzroku.

Kuchnia w kształcie litery L - projekt i wykonanie Gdańskie Kuchnie
Kuchnia w kształcie litery L z wyspą - Gdańskie Kuchnie

Kuchnia w kształcie litery L z wyspą

Wyspa to rozwiązanie, które pasuje do dużych kuchni. Wypełnia przestrzeń, jest funkcjonalna i oznacza kolejne szafki i schowki na kuchenne rzeczy. To również miejsce, które skupia domowników lub gości.

Niemniej jednak, jeśli rozważamy wyspę w małej kuchni, może to nie być najlepsze rozwiązanie. Wyspa sprawi, że przestrzeń wyda się jeszcze mniejsza i może powodować trudności w sprawnym przemieszczaniu się po kuchni. Tym bardziej, jeśli będzie tam więcej niż jedna osoba w jednym momencie. I chociaż wyspa może się wydawać atrakcyjnym rozwiązaniem, trzeba przemyśleć jej funkcjonalność w kuchni.

Chętnie zaprojektujemy dla Ciebie kuchnię w kształcie litery L i doradzimy najbardziej funkcjonalne rozwiązania. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

Kuchnia w kształcie litery L z oknem

Kuchnie w kształcie litery L to bardzo praktyczne i funkcjonalne układy. Okno stanowi dodatek, który rozświetla przestrzeń i pięknie się wpasowuje. Najlepiej jednak, jeśli nie jest nad szafkami kuchennymi, bo zabiera miejsce na dodatkowe szafki. Pod oknem lepiej więc, jeśli znajduje się np. stół.

Kuchnia w kształcie litery L - firma Gdańskie Kuchnie

Kuchnie w kształcie litery L - projekty

Jeśli szukasz rzetelnej firmy, która zaprojektuje dla Ciebie piękną i modną kuchnię w kształcie litery L, a przede wszystkim taką, która będzie zgadzać się z Twoimi wyobrażeniami – polecamy się! Nie tylko tworzymy piękne aranżacje kuchni, ale do tego jeszcze sami tworzymy meble do niej. Dzięki temu zapewniamy kompleksowe usługi, a do tego możliwość elastycznego dopasowywania się do preferencji i stworzenia mebli o wymiarach, które będą najbardziej pasowały do Twojej kuchni i wymagań. 

Posiadamy duże doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu mebli, które wykonujemy w naszym zakładzie stolarskim w Gdańsku. Wyceniamy usługi indywidualnie, dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Kuchnia w kształcie litery L - galeria. Zobacz nasze realizacje kuchni kształcie litery L, U i innych.